StartWydarzeniaInformują nas

Informują nas

 • 2013.02.07.

  Architektura niezbędna.
  Międzynarodowe triennale architektury zrównoważonej i odpowiedzialnej społecznie
   
  Szwedzkie Virserum Art Museum zaprasza do udziału w triennale architektury zrównoważonej i społecznie odpowiedzialnej Architecture of Necessity.

  Projekty zgłaszane na wystawę nadsyłać można do 15 lutego 2013 roku
  logo_hand.jpg
  Ważnym elementem triennale będzie wystawa projektów architektonicznych zgodnych z hasłem programu – Architecture of Necessity. Manifest projektu dostępny jest na stronie internetowej organizatora, pod adresem www.virserumskonsthall.com/php/pdf/upload/archneceng.pdf.
  Zgłoszone do udziału w przedsięwzięciu prace prezentowane będą w Virserum Art. Museum od 5 maja do15 września 2013 roku, jako część festiwalu WOOD 2013. Ceremonia ogłoszenia wyników odbędzie się w trakcie WOOD SUMMIT SMÅLAND, 26 czerwca 2013 roku. Spośród uczestników, których prace zostaną zakwalifikowane na wystawę odbywającą się w dniach 5 maja - 15 września 2013 roku w Virserum Art Museum, jury wybierze od trzech do pięciu zwycięzców. Zaprezentują oni swoje projekty podczas konferencji Wood Summit Småland 26-27 czerwca 2013 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 lutego 

  Blog
  Od listopada 2012 roku informacje na temat konkursu śledzić można na specjalnym blogu: http://architectureofnecessity.blogspot.com

  Zgłoszenia
  Do udziału w wystawie zgłaszać można projekty budynków oraz założeń urbanistycznych w dowolnej skali. Na wystawie zaprezentowane zostaną tylko projekty z lat 2010-2013, zarówno ukończone, jak i niezrealizowane. Aplikacje nadsyłać mogą architekci i biura architektoniczne, firmy budowlane, jednostki samorządowe, inwestorzy.
   
  Jury
  Wyboru prac dokona międzynarodowe jury pod przewodnictwem Claesa Caldenby’ego, profesora teorii architektury i historii w Chalmers University of Technology w szwedzkim Göteborgu.

  Opłaty i nagrody
  Opłata dla uczestników zakwalifikowanych na wystawę: 250 euro
  Nagroda dla każdego ze zwycięzców: 1200 euro oraz zwrot kosztów noclegu i podróży do Virserum.

  Więcej informacji: info@virserumskonsthall.com; www.virserumskonsthall.com
 • 2012.02.10.
   
  BL_logo.jpg
   
  Szanowni Państwo,

  II edycja Stypendium Twórczego SARP Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego  dla szczególnie uzdolnionych studentów wydziałów architektury krakowskich uczelni w przygotowaniu!

  Serdecznie zapraszam do finansowego wsparcia projektu, którym – jako jedyny w Polsce - poszczycić się może krakowski Oddział SARP (www.sarp.krakow.pl).

  Edycja I spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem Środowiska Architektów, udało się pozyskać wielu wspaniałych Darczyńców, okazało się jak bardzo jesteście Państwo życzliwi, spontaniczni, po prostu nadzwyczajni!

  Laureatka I edycji, pani Katarzyna Siedlecka jest wielce uzdolnioną, aktywną  studentką. Dzięki funduszom stypendialnym mogła uczestniczyć w wyjeździe dydaktyczno-studialnym do Iwano-Frankiwska i Lwowa, wziąć udział w warsztatach architektonicznych Mini Ossa Kraków 2011 Designing in the dark, w V Letnim obozie naukowym w Tatarowie na Huculszczyźnie organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe „Podole”, warsztatach OSSA Warszawa oraz zakupić potrzebne książki. Obecnie przygotowuje dyplom i nadal aktywnie uczestniczy w naukowym życiu studenckim.

  Starałam się całą zebraną kwotę przeznaczyć dla stypendystki, w niewielkim stopniu wykorzystując fundusze na druki, tłumaczenia, plakat etc.

  Okazana dotychczas życzliwość pozwala mi mieć nadzieję, że także II edycję zechcą Państwo wesprzeć swą hojnością. Tym razem - oprócz stypendium – nagrodą dla laureata będzie także płatna praktyka zawodowa
  w jednej z krakowskich pracowni architektonicznych.

  Jeśli jesteście Państwo „na tak”, podaję numer konta, na który wpłacać można darowizny. Będę wdzięczna
  za każdy, najdrobniejszy gest poparcia.

  Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków
  31- 011 Kraków, Pl. Szczepański 6
  48 1910 1048 4600 0525 1121 0001, z dopiskiem Stypendium BL

  Łączę wyrazy szacunku

  Emilia Walczewska
  dyrektor biura SARP Kraków
poprzednia
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
następna